Silan Logo Silan Suprême

DUK

Kokiomis savybėmis pasižymi Silan?

Apsaugo audinius ir suteikia jiems švelnumo

Dažnai skalbiami medvilniniai, natūralaus ir sintetinio pluošto audiniai gali prarasti švelnumą ir patvarumą; spalvos išblunka. Silan audinių minkštiklis rūpestingai tausoja kiekvieną audinio pluošto skaidulą, glotnina ir suteikia jiems elastingumo. Dėl tokio poveikio audiniai ir spalvos tausojami ženkliai labiau: skalbiniai, skalaujami su Silan,  pasižymi patvarumu, spalvos ilgiau  išlieka ryškios, o kur dar tas ypatingai švelnus skalbinių prisilietimas prie Jūsų odos.

Apsaugo nuo elektrinimosi

Sintetiniai audiniai juos džiovinant dažnai įgauna elektrostatinį krūvį. Įkrautas audinys kaip magnetas traukia nešvarumus. Silan skalbinių minkštiklis apsaugo skalbinius nuo elektrostatinio krūvio džiovinimo metu ir šitaip apsaugo skalbinius nuo pakartotinio susiteršimo. Dėl to sintetiniai skalbiniai ilgiau išlieka švarūs.

Lengvesnis lyginimas

Lyginti skalbinius tampa daug lengviau, nes nuo minkštiklio jie iš karto tampa lygesni. Susiformuoja mažiau raukšlių, ir jos būna ne tokios gilios. Daugelio audinių išvis nebereikia lyginti.

Greitesnis džiovinimas

Be to, skalbiniai išdžiūsta greičiau: naudojant Silan skalbinių minkštiklį paskutinio skalavimo metu, daugiau vandens išsunkiama skalbinius gręžiant. Juose lieka mažiau vandens, todėl jie greičiau išdžiūsta.

Kokia yra skalbinių minkštiklio sudėtis?

Audinių minkštiklis susideda iš biologiškai irių katijoninių paviršinio aktyvumo medžiagų, dėl kurių audiniai tampa minkšti; kvapiųjų medžiagų, kurios suteikia malonų ilgai išliekantį aromatą, ir dažiklių. Vaisinių aromatų sudėtyje dėl saugumo, kad jų neišgertų vaikai, yra kartaus skonio medžiagų.

Ar tiesa, kad naudojant skalbinių minkštiklį, skalbiniai džiūsta lėčiau?

Ne, iš tikrųjų yra atvirkščiai: paskutinio skalavimo metu naudojant Silan, išgręžiama daugiau vandens, todėl skalbiniuose jo lieka mažiau. Vadinasi, skalbiniai išdžiūsta greičiau. Džiovinant skalbinius džiovyklėje, jeigu buvo naudotas rekomenduojamas Silan kiekis, džiovinimo trukmė sutrumpėja iki 10 minučių.

Kas nutiks, jeigu naudosiu per daug / per mažai Silan?

Naudojant per mažą Silan kiekį, neatsiskleis jo gerosios savybės. Naudojant per daug, ypač skalbiant rankšluosčius - audiniai gali prarasti sugeriamąsias savybes. Todėl kaskart skalbiant, rekomenduojame naudoti tinkamą priemonės kiekį.

Ar galiu audinių minkštiklį naudoti visų tipų audiniams – net ir „kvėpuojantiems”, pavyzdžiui, Gore-Tex?

„Kvėpuojantiems” membraniniams audiniams (Goretex, Sympatex) ir funkcinėms medžiagoms iš mikropluošto skalbinių minkštiklio naudoti nereikėtų. Minkštiklis gali pakenkti membraninei funkcijai. Tačiau jeigu jau išskalbėte membraninį audinį su minkštikliu, panikuoti neverta: sekantį kartą išskalbus jį be minkštiklio, audinio funkcija bus atkurta.

Ar daug yra audinių, kurių skalbimui minkštiklio naudoti nereikėtų?

„Kvėpuojantiems” membraniniams audiniams (Goretex, Sympatex) ir funkcinėms medžiagoms iš mikropluošto skalbinių minkštiklio naudoti nereikėtų. Minkštiklis gali pakenkti membraninei funkcijai.

Ar skalbinių minkštikliai kenkia aplinkai?

Iki 1990-ųjų pradžios katijoninė paviršinio aktyvumo medžiaga distearildimetilamonio chloridas (DSDMAC) buvo naudojama kaip audinių minkštiklių pagrindas. DSDMAC biologinio skaidumo trūkumai paskatino ieškoti tinkamų pakaitalų. Jų buvo rasta esterkvatų (EQ) medžiagų klasėje. Taigi jau daug metų audinių minkštiklio Silan paviršinio aktyvumo medžiagos yra greitai, lengvai ir iš esmės visiškai biologiškai irios.

Ekologijos prasme, gal verčiau Silan nenaudoti?

Naudojant Silan skalbinių minkštiklį paskutinio skalavimo metu, daugiau vandens išsunkiama skalbinius gręžiant, todėl juose lieka mažiau vandens. Ženkliai sutrumpėja džiovinimo džiovyklėje trukmė, todėl tausojama energija.

Naudojant Silan, palengvėja lyginimas, nes išdžiūvę skalbiniai būna lygesni.  Ženkliai sutrumpėja lyginimo trukmė, todėl tausojama energija.

Naudojant Silan tausojama energija. Kadangi Silan ingredientai yra biologiškai irūs (žr. klausimą „Ar skalbinių minkštikliai kenkia aplinkai?”), 90-ųjų pradžios ekologinė kritika nebėra pagrįsta.

Ar galiu naudoti skalbinių minkštiklį, jeigu mano oda labai jautri?

Naujausi tyrimai patvirtino, kad Silan skalbinių minkštiklį saugu naudoti žmonėms, turintiems jautrią odą. Veikliosios Silan Sensitive audinių minkštiklio medžiagos glotnina audinių paviršių ir juos suminkština. Jautriai odai tai akivaizdus pranašumas, nes glotnesni audiniai ženkliai mažiau dirgina odą. Daugeliu atveju naudojant skalbinių minkštiklį odos būklė pagerėja.

Jautriai odai rekomenduojama naudoti ypač odą tausojančiomis savybėmis pasižymintį Silan Sensitive.

Kuo ypatingas jautriai odai skirtas variantas?

Skalbinių minkštiklis apskritai minkština ir glotnina audinius, todėl drabužiai tampa minkštesni. Jautriai odai tai akivaizdus pranašumas. Jeigu norite dar labiau apsaugoti savo odą, rekomenduojame naudoti Silan Sensitive. Šio varianto ingredientai pasižymi švelniu poveikiu odai, todėl jį galima naudoti net ir tuomet, kai oda ypač jautri arba kuomet tai gležna kūdikio odelė. Dermatologinių tyrimų metu buvo patikrintas ir patvirtintas ypatingas tinkamumas jautriai, alergiškai ir mažų vaikų odai.

Ar galiu naudoti skalbinių minkštiklį ir vaikų drabužiams?

Skalbinių minkštiklis apskritai minkština ir glotnina audinius, todėl drabužiai tampa minkštesni. Jautriai odai tai akivaizdus pranašumas, nes glotnesni audiniai ženkliai mažiau dirgina odą.

Labai jautriai vaikų odai rekomenduojame naudoti Silan Sensitive, nes jame kruopščiai parinkti ypač odą tausojantys ingredientai.